040 188 12 61 info@yhdessa.fi

Yhdessä-yhdistys Radio Robin Hoodissa

19.3.2020

Yhdessä-yhdistys on maaliskuusta 2019 asti lähettänyt säännöllisesti ohjelmia turkulaisen yhteisöradio Radio Robin Hoodin taajuudella 91.50 MHz. Yhteistyö alkoi radion yhteyshenkilön yhteydenotosta, mikä johti Radiotyön perusteet -kurssiin. Yhdistyksen ohjelmat ovat käsitelleet niin maahanmuuttajien suomen kielen opetusta, eri kulttuureja, matkailua kuin myös esimerkiksi osallistujien harrastuksia.

Hyvät ohjelmaideat ovat tervetulleita. Mikäli olet kiinnostunut radiotyöstä ja haluat esimerkiksi toimittaa ohjelmaa, kirjoita osoitteeseen info@yhdessa.fi.

Lue myös

Uusi alku

Uusi alku

Moikka! Täällä kirjoittaa Emma, yhdistyksen Runosmäen toimipisteessä elokuussa aloittanut uusi toiminnanohjaaja. Kerron teille vähän syksystäni...

lue lisää

0 kommenttia