040 188 12 61 info@yhdessa.fi

Yhdessä-yhdistys rekrytoi

Yhdessä-yhdistys hakee palvelukseensa kuntouttavan työtoiminnan vastaavaa ohjaajaa 1.8.2020 alkavaan, toistaiseksi voimassa olevaan työsuhteeseen. Alkuvaiheessa viikkotyötunteja on 30, ja työtehtäviin saattaa kuntouttavan työtoiminnan lisäksi kuulua palkkatuettujen työntekijöiden ohjausta. Asiakastilanteen salliessa toimi kokopäiväistetään.
Työsuhteessa noudatetaan 4 kuukauden koeaikaa.

Valittavalla henkilöllä tulee olla sosiaalihuoltolain ammatillisesta kelpoisuudesta säädetyn lain mukainen pätevyys (sosiaalityöntekijä, sosionomi AMK/YAMK), johon sisältyy johtamiskokemusta ja -koulutusta. Edellytämme riittävää muiden kulttuurien tuntemusta ja kokemusta maahanmuuttajien kanssa työskentelystä. Hakijan tiedot tarkistetaan JulkiSuosikista.

Työn suorituspaikkana on Yhdessä-yhdistyksen Intercultural Center Turun Varissuolla. Tavoitteena on syksyn aikana käynnistää ryhmämuotoinen, kahvilatoimintaan keskittyvä kuntouttavan työtoiminnan ryhmä myös Runosmäessä, missä yhdistyksen toinen toimipiste sijaitsee. Arvostamme rohkeaa ja kehittävää työotetta, monipuolista kielitaitoa sekä asiakaslähtöistä ajattelua.

Hakemukset lähetetään 26.6.2020 klo 16:een mennessä osoitteeseen info@yhdessa.fi. Lisätietoja tehtävästä antavat puheenjohtaja Muhiadin Hersi, puh. 044 335 9118, ja vastaava toiminnanohjaaja Duha Elsayed, puh. 044 744 5523.

Lue myös

Uusi alku

Uusi alku

Moikka! Täällä kirjoittaa Emma, yhdistyksen Runosmäen toimipisteessä elokuussa aloittanut uusi toiminnanohjaaja. Kerron teille vähän syksystäni...

lue lisää

0 kommenttia

Vastaa