040 188 12 61 info@yhdessa.fi

Kiinnostunut kansainvälisestä työskentelystä?

5.1.2022

Yhdessä-yhdistyksen kansainvälinen työ edistää kulttuurienvälistä oppimista ja globaalista ymmärrystä sekä edistää aktiivista kansalaisuutta järjestämällä monipuolisia mahdollisuuksia ja tapahtumia. Kauttamme voi osallistua vapaaehtoistyöhön, kansainvälisille kurssille, nuorisovaihtoon sekä tapahtumiin eri puolille maailmaa mahdollisuuksien mukaan. Yhdessä- yhdistys pyrkii tuomaan kansainvälisiä mahdollisuuksia Turussa asuville eri vähemmistöryhmille.

Vuonna 2022 toteutamme seuraavat kansainväliset hankkeet:

  • Kansainvälinen koulutus – “ Digi tools” Turussa
  • Kansainvälinen koulutus “Youth Workers’ Play Ground,” Georgiassa
  • Kansainvälinen koulutus ”Green Europe” Turussa

Ota yhteyttä meihin, jos olet kiinnostunut! 

hasan.habib@yhdessa.fi

Lue myös

Uusi alku

Uusi alku

Moikka! Täällä kirjoittaa Emma, yhdistyksen Runosmäen toimipisteessä elokuussa aloittanut uusi toiminnanohjaaja. Kerron teille vähän syksystäni...

lue lisää

0 kommenttia

Vastaa